Counter-Assault Team (CAT) | Specwar.info || 
Vlajka USA

Counter-Assault Team (CAT)

Profil jednotky

Americká tajná služba (US Secret Service) predstavuje federálnu službu, ktorá má na starosti bezpečnosť amerického prezidenta, bývalých prezidentov, kandidátov na prezidenta, ako aj ich rodiny. Od 70. - tych rokov je jej súčasťou aj Counter-Assault Team (CAT), čo je špeciálna jednotka určená na odrazenie prípadného útoku na stráženú osobu. Jej príslušníci sa pohybujú v čiernych dodávkach poblíž prezidenta, aby boli schopní ihneď zasiahnuť. Organizačne spadá CAT pod Presidential Protective Division.

Ďalšou ochrannou službou poverenou ochranou diplomatických sídel a objektov v USA je Mobile Security Division Diplomatic Security Service, ktorá vznikla 4.11. 1984. Podľa dostupných informácií pozostáva z jedenástich šesťčlenných tímov označovaných ako The Ninjas, pričom podľa misie sa pracovne označujú ako bezpečnostné (Security Support Team) alebo obranné (Tactical Support Team) tímy.

Veliteľstvo sa nachádza na Dunn Loring, štát Virginia, výberový kurz prebieha v Marylande a úšpešný uchádzač je odoslaný na polročný výcvik. Medzi štandardné zbrane jednotlivca sa radia SIG SAUER P226 a P228, HK MP5, UZI, HK-33 či Remington 870.

Reference

  • Zvláštní jednotky celého světa, Milan Kovář>

Autor ÄŤlánku: Tomáš Beňuš | ÄŚlánek vloĹľen 30.03.2015